Podczas drugiej części szarlotkowych warsztatów uczniowie poznali kulinarne zastosowanie jabłek oraz wykazali się kreatywnością w wykonaniu deserów według własnych pomysłów. Po degustacji potraw z jabłek Pan Dyrektor Krzysztof Jakubik wraz Panem Sławomirem Domżałem wybrali sześć najciekawszych prac konkursu plastycznego pt. Jabłuszko moich marzeń zorganizowanego w związku ze świętem.
Ponadto, odbyły się Jabłkowe wyścigi oraz konkursy taneczno - muzyczne. Laureaci konkursów sportowych i artystycznych otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy warsztatów okazjonalne medale. Imprezę zakończyło wykonanie pamiątkowego zdjęcia pod SZARLOTKOWYM DRZEWEM.