Wydarzenia
Audycje historyczne z cyklu „Kartka z historycznego kalendarza” w roku szkolnym 2025 / 2026
- 24.06.2026 12:35
W ramach dbania o pamięć historyczną w tym roku szkolnym przegotowaliśmy za pośrednictwem szkolnego radiowęzła dziewięć audycji historycznych, które były przedstawiane z okazji:
-86 rocznicy napadu Niemiec i ZSRS na Polskę – 1 i 17 września
-107 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę – 11 listopada
-44 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce – 13 grudnia
-81 rocznicy oswobodzenia KL Auschwitz-Birkenau i miasta Oświęcimia
spod niemieckiej okupacji – 27 stycznia
-Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej– 14 luty
-Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – 1 marca
-Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej – 13 marca
-Święta Narodowego Trzeciego Maja
-86 rocznicy pierwszego transportu Polaków do obozu Auschwitz – 14 czerwca
W tym roku szkolnym audycje te prezentowali uczniowie z klasy 7a Jakub Gaweł i Karol Grzywa. Chłopakom składamy serdeczne podziękowania za wzorową pracę.
Elżbieta Wasiela
- więcej
5a w OIPCz
- 15.06.2026 13:21
- 11.06.2025 r. uczniowie kl. 5a uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Instytut Praw Człowieka w Oświęcimiu, których tematem przewodnim był film Cudowny chłopak. Zajęcia poruszały ważne zagadnienia dotyczące szacunku, akceptacji, empatii oraz przeciwdziałania wykluczeniu i hejtowi. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w rozmowach i ćwiczeniach, dzieląc się swoimi przemyśleniami oraz refleksjami po obejrzeniu filmu.
- więcej
Klasa 5a z wizytą w Państwowej Straży Pożarnej
- 15.06.2026 13:20
- 1 czerwca 2026 r. uczniowie klasy 5a odwiedzili Państwową Straż Pożarną w Oświęcimiu. Podczas wizyty poznali zasady bezpieczeństwa oraz dowiedzieli się, jak prawidłowo gasić domowe sprzęty AGD, m.in. telewizor i garnek z frytkami.
Uczniowie zwiedzili strażnicę, oglądali wozy strażackie, mogli usiąść w ich wnętrzu oraz włączyć syreny alarmowe. Dużym zainteresowaniem cieszył się także plac ćwiczebny i możliwość użycia węża gaśniczego. Wycieczka była bardzo ciekawa i dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. - więcej
Ruszyli w Beskidy!
- 15.06.2026 08:51
- Mimo złej pogody klasa 6A ruszyła na wycieczkę w góry. W końcu najgorszy jest wiatr, a nie deszcz.
Mroczna i pochmurna aura wywarła na turystach ogromne wrażenie. Sceny jak z filmu rozbudziły ich wyobraźnię, dzięki czemu nogi same szły do przodu.
Jak po każdej wędrówce, przyszedł czas na nagrodę 🍦, a potem już tylko zabawa. Kiełbaski z piekarnika, seans filmowy, dyskoteka i planszówki integrowały grupę ✌🏼.
Nie zabrakło też zadań wykonywanych w grupach – wspólnego przygotowywania posiłków, podziału obowiązków i na koniec smacznej uczty. Uczniowie poradzili sobie wyśmienicie!
Był to czas rozmów i dyskusji, które zacieśniają więzi klasowe. - więcej
Konkurs mitologiczny dla klas 5
- 15.06.2026 08:09
- W dniu 28 maja 2026 odbył się szkolny konkurs mitologiczny dla uczniów klas piątych. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą na temat mitów greckich. Nie zabrakło też konkurencji sportowych. Wszyscy świetnie się bawili, jednocześnie poszerzając swoją wiedzę. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze, a uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem.
- więcej