Szkolne Koło Wolontariatu
Wymagane dokumenty
Zbiórka dla powodzian
22.09.2024 20:45Bardzo dziękujemy za wszystkie dary uczniom, rodzicom i pracownikom naszej szkoły.
S.Felicyta i Joanna Żabińska -KosterŻyczenia w ZOL S. Serafitek
09.04.2024 09:59W środę 27 marca reprezentacja naszego szkolnego wolontariatu odwiedziła podopieczne Sióstr Setafitek w Zakładzie Opiekuńczo- Leczniczym w Oświęcimiu.
Złożyliśmy wielkanocne życzenia, przekazaliśmy kartki z życzeniami, które przygotowały dzieci z naszej szkoły.
Poniżej krótka fotorelacja naszego spotkania ,które dla każdego wolontariusza było bardzo ubogacające jak wspominali o tym w czasie powrotu do szkoły.Zbiórka żywności
18.03.2024 21:30W dniu 16 marca wolontariusze Naszej Szkoły wzięli udział w zbiórce żywności organizowanej przez Stowarzyszenie "Szansa" we współpracy z Bankiem Żywności w Krakowie. Uczennice razem opiekunem, panią Joanna Żabińską-Koster zachęcały do udziału w zbiórce klientów sklepu Lidl na Osiedlu. Udało się zebrać ponad 286 kg żywności w tym sklepie (z czego większa część to zasługa naszych wolontariuszy). Żywność zostanie przekazana do świetlic prowadzonych przez Stowarzyszenie "Szansa" i ich podopiecznych.
Naszym wolontariuszkom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.Podsumowanie Pączkowanie dla Boliwii
14.03.2024 22:138 lutego w naszej szkole odbyła się słodka akcja ,,Pączkowanie dla Boliwii”. Grupa wolontariacka prowadziła sprzedaż pysznych pączków na każdej przerwie. Zebrane pieniązki w kwocie 1005,50 zł zostały przekazane dla dzieci, które na codzień mieszkają i wychowują się w Domu Nadziei w Santa Cruz w Boliwii. Jest to dom prowadzony przez Siostry Serafitki, a my poprzez tą akcję chcieliśmy sprawić, aby na ich twarzy zagościł uśmiech, by można było im zakupić potrzebne jedzenie, ubrania czy materiały szkolne. To czego my możemy sobie choć troszkę odmówić lub czym możemy się podzielić, coś od siebie dorzucić dla dobra drugiego - potrzebującego brata czy siostry przynosi ogromną radość tam, gdzie my tego na codzień nie zobaczymy, ale właśnie poprzez ten uśmiech możemy być tego pewni. Niech to dobro zaowocuje również w naszym życiu .
Jeszcze raz bardzo dziękujemy za tak liczny udział w akcji: Dyrekcji, pracownikom , nauczycielom i uczniom.s. Felicyta Różańska,
Joanna Żabińska - KosterPodsumowanie akcji mikołajkowej
18.12.2023 10:10Akcja Mikołajkowa już za nami.
Kolorowe zabawki , słodkie lizaki, ciekawe gry i puzzle to wszystko przekazaliśmy dzieciom, które przebywają w szpitalu.
Po raz kolejny bardzo, bardzo Wam dziękujemy.
Pomoc i życzliwość dodają skrzydeł;)
Dziękujemy za przyniesione dary.